Jakie pilniki do pedicure są najlepsze?

Pilnik do pedicure

Pielęgnacja stóp przez wiele kobiet traktowana jest po macoszemu, a nie powinna. Mimo że niecodziennie wystawiamy swoje stopy na widok publiczny, powinniśmy mieć na uwadze ich zdrowie i dobrą kondycję. Czy w domowym zaciszu, bez wizyty u kosmetyczki da się skutecznie wypielęgnować stopy i nie zrobić sobie przy tym krzywdy? Oczywiście! Jednak, żeby zrobić to skutecznie i, co najważniejsze, bezpiecznie, musimy zacząć od sprzętu odpowiedniego do naszych potrzeb. Zacznijmy od wyboru odpowiedniego pilnika do pedicure.

Pilniki do pedicure – jaki stopień gradacji wybrać?

Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć zaczynając od tego, czym w ogóle jest stopień gradacji pilnika. Na szczęście sprawa nie jest skomplikowana – jest kilka stopni gradacji, a mianowicie:

Niska (80-100) – te pilniki nazywane są także gruboziarnistymi, przy pedicure najlepiej sprawdzą się do ściągania zrogowaciałego naskórka z powierzchni stóp. Dobrze jest zainwestować w pilnik o dużej powierzchni ściernej, jak na przykład ten pilnik szeroki czarny-100-180 – z pewnością ułatwi nam to pracę. Pilniki gruboziarniste sprawdzają się także przy ściąganiu tipsów oraz innych materiałów z paznokcia. Jako że to najtwardszy rodzaj pilnika, nie są wskazane do pracy z delikatną płytką paznokcia.

Średnia (100-180) – pilniki o takiej gradacji najczęściej znajdziemy w sklepach. Najlepiej sprawdzą się one przy pracy z naturalną, twardszą płytką paznokci stóp. Przy pracy z tym pilnikiem nie powinnaś zrobić sobie krzywdy, nawet jeśli jesteś początkująca.

Niska (180-240) – nazywany także drobnoziarnistym. To pilniki służące głównie do nadawania kształtu paznokciom, ostatecznych szlifów, by całkiem dopieścić nasze paznokcie i sprawić, że będą wyglądały tak jak te nasze wymarzone, prosto z salonu kosmetycznego.

Polerki (240 i wyżej) – to pilniki o bardzo delikatnej powierzchni, które, jak sama nazwa wskazuje, służą do polerowania i matowienia powierzchni paznokcia. Polerkami o wyższej gradacji (240) bez problemu dasz radę także piłować naturalne paznokcie.

Pamiętaj, każdy stopień gradacji da ci odmienny efekt – to głównie od twoich preferencji zależy wybór odpowiednich pilników do pedicure. Pamiętaj, że płytka paznokcia u stopy może się różnić, od  tej dłoni, zwróć uwagę na jej grubość, bo od tego zależy,  czy wybrać gradację do 180, czy powyżej. Zapamiętaj, że im większa gradacja, tym delikatniejszy pilnik. Do różnych zadań przydadzą ci się różne pilniki, nie ma niestety jednego uniwersalnego.

Rodzaje pilników

Jest kilka rodzajów pilników, tutaj także sprawa zależna jest głównie od twojego gustu i potrzeb. Większość z nas pamięta głównie pilniki metalowe, które czasy swojej popularności mają już dawno za sobą, głównie za sprawą nadanej im łatki niszczycieli paznokci, jednak prawda jest taka, że w pracy z pilnikami chodzi o uważność i umiejętność – każdym rodzajem możesz zrobić sobie krzywdę, jeśli nie będziesz uważać! Do wad pilników metalowych można także zaliczyć to, że nie znajdziemy ich w każdej gradacji, przeważnie występują one tylko w tych najpopularniejszych – 180 i 240. Do ich zalet natomiast z pewnością należy ich odporność, pewnie nasze mamy wciąż mają te pilniki w swoich kosmetyczkach.

Dzisiaj najpopularniejsze są przede wszystkim pilniki papierowe, ze względu na ich niską cenę, szeroką gamę kolorystyczną, a także trwałość – wszystko, czego można chcieć od pilnika. Dodatkowo są dostępne w różnych kolorach, co zawsze daje dodatkową frajdę przy zakupach. Różne opcje wyboru czekają na nas także, jeśli chodzi o kształty pilników papierowych – mamy do wyboru banan, półksiężyc albo prosty, jeśli chodzi o pilnik do pedicure warto skusić się na ten prosty – zaokrąglona końcówka nada się do pracy przy skórkach, a jego kształt nie utrudni pracy początkującym, dobrym wyborem jest Pilnik Prosty Zebra, o średniej gradacji. Ciekawym rozwiązaniem może być też pilnik romb , a jako że są to najtańsze obecnie pilniki, możesz się pokusić o wypróbowanie wszystkich kształtów i gradacji, by znaleźć tą idealną dla siebie.\

Higiena-pedicure

Jeśli chodzi o pedicure, to warto wspomnieć co nieco o higienie, bo przecież ładne stopy to jedno, ale zdrowe stopy – to rzecz najważniejsza. Dlatego zawsze pamiętaj o czyszczeniu i dezynfekowaniu swoich pilników do pedicure. Może to być ciężkie w przypadku pilników papierowych (może to wpłynąć na ich jakość), dlatego istnieje jeszcze jedna opcja – pilnik szklany. Jest to najbardziej higieniczne rozwiązanie ze wszystkich dostępnych aktualnie na rynku, bardzo łatwo jest utrzymać jego czystość i w żadnym stopniu nie wpłynie do na jakość jego funkcjonowania. Są to delikatne pilniki o wysokiej gradacji, którymi bardzo trudno zrobić sobie krzywdę, jednak też im twardsze paznokcie, tym cięższa praca z pilnikiem szklanym. Jeśli już mowa o szklanych produktach do pielęgnacji stóp, to warto także wspomnieć o szklanym zdzieraku do pięt . Z pewnością, jeśli zależy nam na higienie swojego pedicure, to produktami szklanymi warto się zainteresować.

Na pytanie, jaki pilnik do pedicure wybrać nie da się odpowiedzieć jednoznacznie – wszystko zależy od twoich własnych preferencji i potrzeb. Dlatego warto najpierw przyjrzeć się sobie, temu, jak wygląda twoja skóra na stopach, w jakim stanie jest płytka twojego paznokcia, czy są na niej resztki jakichś produktów. Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi, ale na szczęście opcji do wyboru jest ogrom i to w bardzo przystępnych cenach – dlatego nie czekaj, próbuj, ile chcesz i znajdź swój ulubiony produkt. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *