Jak skompletować domowy zestaw do manicure?

Zestaw do manicure

Gładka cera, szczupła sylwetka i piękne dłonie – dla wielu z nas to oznaka tego, że dana kobieta o siebie dba, sprawia dobre pierwsze wrażenie. Czy spostrzeżenia tego typu są miarodajne? Pewnie wielu z nas powie, że nie i równie wielu będzie się z nimi kłócić. Jedno jest jednak pewne – im bardziej dbamy i troszczymy się o siebie, tym większa jest nasza pewność siebie, a co za tym idzie – tym lepsze pierwsze wrażenie. Tyczy się to zarówno higieny psychicznej, jak i dbania o nasz wygląd zewnętrzny, bo jeśli będziemy podobać się sobie, damy radę zwrócić na siebie uwagę innych. Nie zawsze jednak mamy pieniądze i czas, by umówić się na wizytę u kosmetyczki, a nasze paznokcie potrzebują dnia Spa. Na takie okazje najlepiej będzie zainwestować w domowy zestaw do manicure i na własną rękę dać sobie odrobinę miłości.

Domowy zestaw do manicure – co powinien zawierać?

Na rynku jest teraz wiele gotowych zestawów do manicure, jednak prawda jest taka, że najlepiej jest kupować produkty sprawdzone i dostosowane do swoich własnych potrzeb. Nie sztuką jest wydać kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset złotych za zestaw, z którego będziemy używać jednego pilnika, czy nożyczek. Ogromnym plusem kupowania pojedynczych produktów jest możliwość sprawdzenia ich użyteczności i dostosowania do siebie, bo czy nigdy nie zdarzyło ci się kupić zestawu kilkunastu pędzli, by później korzystać jedynie z dwóch? Właśnie w ten sposób przepłacamy, a wydaje się nam to oszczędnością, bo przecież kupując rzeczy w pakiecie, dostajemy je taniej. To prawda, ale co nam po tańszym pilniku, skoro musieliśmy dodatkowo zapłacić za cążki, pęsetę, czy odpychacz do skórek, których nigdy nie użyjemy?

Co teoretycznie powinno się znaleźć w twoim zestawie do manicure? 

  1. Nożyczki do paznokci – to chyba podstawa podstaw. Ważne by były wykonane z dobrej jakości materiałów, można tutaj polecić stal chirurgiczną – materiał odporny na korozję, niewywołujący uczuleń, łatwy do przechowywania i higieniczny.
  2. Cążki do skórek – odstające skórki to coś, co, poza obgryzionymi paznokciami, najbardziej psuje estetykę paznokcia. Na walkę z nimi wymyślono już wiele domowych sposobów, od soku z aloesu, poprzez marchew i tak dalej. Można jednak zadziałać jednocześnie natychmiast, poprzez mechaniczne usunięcie skórek cążkami, a także długofalowo, sumiennie stosując się do pielęgnacyjnych zaleceń profesjonalistów. W przypadku cążków także warto zwrócić uwagę na jakość i materiały, z których zostały wykonane – w końcu jest to produkt, który powinien nam służyć bardzo długi czas.
  3. Pilnik – to narzędzie wielofunkcyjne, w zależności od jego rodzaju, pilnikiem będziemy w stanie nadać paznokciom wymarzony kształt, skrócić je, czy zmatowić, a także piłować twarde stylizacje żelowe, lub akrylowe, z którymi doskonale poradzi sobie pilnik banan, o najniższej możliwej gradacji – 80. Jeśli potrzebujesz czegoś delikatniejszego, ale zarazem trwałego, bo najlepiej jest kupić raz i móc tego używać latami to dobrym rozwiązaniem będzie pilnik szklany, jest on najbezpieczniejszy w kwestii użytkowania, dlatego sprawdzi się także, jeśli jesteś początkująca. Jest to z pewnością must have, jeśli chodzi o zestaw do manicure! 
  4. Blok polerski – to rozwiązanie dla tych, który nie lubią lakieru na paznokciach – wystarczy, że użyjesz tak zwanej polerki, a twój paznokieć będzie pięknie błyszczał, bez używania innych środków! Jako że blok polerka jest produktem tanim, niewiele stracisz, jeśli go wypróbujesz, a istnieje bardzo duże ryzyko, że się w nim zakochasz!
  5. Waciki bezpyłowe – opcja dla tych, którzy szaleją dużo bardziej, niże bezbarwny lakier lub zwykła goła płytka. Jeśli lubisz kolorowe paznokcie, pewnie zdążyłaś zauważyć, że przy ich zmywaniu zawsze jakaś część wacika pozostaje na paznokciu, jednak jeśli w swoim zestawie do manicure masz waciki bezpyłowe, ten problem już cię nie dotyczy!

Który zestaw do manicure wybrać?

Trudno jednoznacznie stwierdzić która opcja jest lepsza – gotowy zestaw, czy ten samodzielnie złożony. Wszystko zależy od twoich oczekiwań w stosunku do produktów, jeśli nie masz czasu, by samodzielnie wyszukiwać rzeczy, których z pewnością będziesz używać przy pielęgnacji paznokci warto skorzystać z gotowej opcji, dzięki temu może odkryjesz też coś nowego, co wydawało ci się zbędne, a bez czego nie będziesz mogła wyobrazić sobie pielęgnacyjnych rytuałów. Z drugiej strony, jeśli wiesz, czego chcesz, albo lepiej – wiesz, czego z pewnością nie chcesz, znajdź rzeczy, które cię zadowolą i sama złóż swój spersonalizowany zestaw do manicure.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *